SOCO vstupuje na trh se stroji pro výrobu stabilizačních tyčí pro EV

Po dvou letech testování a zkoušek jeden z největších výrobců automobilových stabilizátorů nejvyšší světové úrovně na světě implementoval výrobky SOCO Machinery do svých výrobních linek. Japonský výrobce začal uplatňovat řešení SOCO ve více než 20 globálních výrobních místech k výrobě nové generace lehkých stabilizačních tyčí.

I když je v EV vozech méně komponentů jako celku, systém elektrických baterií v elektromobilech představuje 1/3 celkové hmotnosti vozidla: proto jsou elektromobily podobné hmotnosti ve srovnání s tradičními vozidly ICE (Internal combustion engine = vnitřní spalovací motor).  Pro dosažení vyššího výkonu a dojezdu se průmysl přiklání k trendu "vyšší pevnost - lehčí váha".

Vzhledem ke snížení hmotnosti materiálů jsou požadavky na pevnost a bezpečnost vyšší.  Vzhledem k tomu, že použité materiály mají vyšší pevnost v tahu, budou muset být schopnosti strojů vyrábět tyto díly také zvýšené.

V současné době většina výrobců stabilizačních tyčí používá stroje vyrobené v Evropě.  Proces ověřování pro hodnocení SOCO trval více než 2 roky, s rozsáhlým porovnáváním rychlosti, spolehlivosti, deformace materiálu a přesnosti ve vysoce produktivním výrobním prostředí.

Další možnost mít řešení na zakázku, větší možnosti automatizace a vyšší výstupní rychlosti byly klíčovými faktory, které přesvědčily výrobce, aby se rozhodl pro stroje SOCO.

Stroje SOCO jsou zařízení IoT, která podporují propojení požadované v dnešních inteligentních továrnách.  Kromě poskytování nejnovější technologie ohýbání a řezání trubek a modernizace výrobních linek pomáhá SOCO firmám navrhovat díly a sledovat jejich výrobní linky. CNC ohýbačky trubek jsou vybaveny simulačním softwarem pro ohýbání a detekci možné kolize, který kopíruje výrobní proces, jeho lasery na trubky jsou vybaveny rozsáhlou databází řezných dat pro stovky různých materiálů.  Stroje jsou také propojeny, takže je možné shromažďovat a vyměňovat si data o stavu výroby, vytvářet analytické zprávy, řídit výrobní proces a v případě potřeby získat živou technickou podporu z libovolného místa podporovaného internetem.

16 / 09 / 2021 |  Archiv novinek